cleaningНа перший погляд чистка ноутбука від пилу може здатися не надто важливою процедурою. Але вже через перші півроку використання ноутбука кожен власник рано, чи пізно помічає, що він починає гальмувати, а часом і зависати, видаючи на екран незрозумілі смуги і різнокольорові квадратики. Як мінімум в 50% причиною цих неприємностей, що впливають на його роботу є звичайний перегрів ноутбука. При цьому абсолютно не важливо, який у вас виробник – Asus, Acer, Compaq, Toshiba чи будь-який інший.

Чому це відбувається?

Основною причиною є накопичення пилу на вентиляторі системи охолодження ноутбука, який стає перешкодою на шляху повітряного потоку і система охолодження перестає працювати. Спочатку ноутбук починає нагріватися, коли перегрів стає критичним, ноутбук, як правило, відключається повністю. Таким чином, звичайний пил може служити причиною збоїв в роботі і привести до серйозної поломки, якщо його вчасно не почистити.

Як часто потрібно чистити ноутбук?

Профілактична чистка від пилу повинна обов’язково проводитися не рідше одного разу на 1-1,5 року, а за певних умов експлуатації і частіше. Наприклад, якщо у квартирі є домашні тварини чи триває ремонт, під час роботи за ноутбуком курять сигарети тощо.

Ознаками того, що ноутбуку необхідна чистка системи охолодження є:
  • ноутбук починає помітно гальмувати, працюючи з простими офісними програмами. Визначити, чи є причиною гальмування роботи перегрів процесора можна, вимірявши його температуру за допомогою спеціальних програм. Якщо температура більша 70-80 градусів, то необхідна чистка ноутбука;
  • під час роботи ноутбук раптово вимикається. В такому випадку відкладати чистку не рекомендується: при подальшій експлуатації в такому режимі високий ризик поломок дорогих елементів ноутбука, ремонт яких буде значно дорожчим, ніж звичайна профілактика;
  • Іноді перегрів ноутбука можна визначити по нагріванню корпуса. Якщо під час роботи корпус теплий – це нормально, якщо гарячий – швидше за все, пора чистити.

Для збільшення надійності та терміну роботи Вашого ноутбука скористайтеся послугою чистки ноутбука у Львові нашого сервісного центру – ІТ Центр, де наші майстри досить швидко зможуть очистити ваш ноутбук від пилу, адже вартість профілактики у декілька разів дешевша, ніж ремонт ноутбука внаслідок його неправильної експлуатації.

Важливе застереження! Не намагайтесь розбирати та чистити ноутбук самостійно, немаючи в цьому досвіду. Оскільки є великий ризик пошкодження працюючих елементів ноутбука, це лише збільшить вартість його ремонту.
Чому і як часто потрібна чистка ноутбука?