veb-kameraЗ ростом популярності Інтернет-спілкування і доступності інтернету, великої популярності набувають відеодзвінки (Skype). І якщо раніше подібні технології використовувалися тільки у великих компаніях для обговорення важливих моментів і проведення конференцій, то тепер відеозв’язок доступний кожному.

У зв’язку з чим, більшість сучасних пристроїв оснащують фронтальною веб-камерою. Більшість нетбуків і ноутбуків мають досить якісну камеру, яка в змозі забезпечити непогане відеозображення.

Як і будь-який компонент ноутбука, веб-камера теж може вийти з ладу. Якщо у Вас не працює камера на ноутбуці, визначити це просто – можливість перевірки камери присутня у фірмових утилітах ноутбука або у відповідних програмах – наприклад, в Skype.

Всі проблеми, що виникають з камерою можна поділити на дві категорії: програмні і апаратні. До програмних неполадок відносяться проблеми з драйверами – їх неправильна установка або пошкодження в процесі роботи. Перевірити їх наявність досить легко, достатньо зайти в меню «Пуск»«Панель управління»«Диспетчер пристроїв» і знайти свою модель веб-камери. А ще краще на всяк випадок там же видалити старий драйвер і встановити новий, попередньо завантаживши його з офіційного сайту компанії-виробника ноутбука.

До апаратних несправностей можна віднести дві основні проблеми – це вихід з ладу самої камери або шлейфа і несправність материнської плати. Сама ж камера ламається, в основному, через заводський брак, але відбувається це дуже рідко. Те ж саме відбувається і з шлейфом – з часом він просто перетирається або просто може відійти контакт на платі. В обох випадках несправність камери не впливає на функціональність самого ноутбука і в такому випадку несправний елемент можна відремонтувати або замінити.

Несправність деяких компонентів материнської плати, а зокрема південного моста, теж може привести до непрацездатності веб-камери. Південний міст – це контролер, відповідальний за роботу таких периферійних пристроїв як тачпад, клавіатуру, камеру, порти і роз’єми, тому його поломка зазвичай зачіпає не тільки камеру, але й інші елементи ноутбука. Тому, якщо у Вас проблеми з камерою супроводжуються виходом з ладу інших компонентів, то причина в південному мості. Заміна південного моста в даному випадку є вирішенням проблеми.

Отже, якщо у Вас не працює камера на ноутбуці і Ви не знаєте, що зробити, найкращим рішенням буде звернутися в наш Сервісний центр у м.Львові. Наші фахівці можуть продіагностувати і усунути практично будь-яку поломку Вашого ноутбука. В ремонті ми використовуємо лише якісні комплектуючі, тому на свою роботу ми даємо гарантію.
Не працює камера на ноутбуці